Bilesuvar Liseyi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

M.Ibrahimov adina Bilesuvar liseyi

AnasayfaGaleriAxtarLatest imagesQeydiyyatdan keçinGiriş
Similar topics
Axtar

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» İmtahanda həyəcanlanırsınız?
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB. İyun 21, 2015 10:03 am tarafından Əliyusif

» Liseyə qəbul.
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB. İyun 21, 2015 9:58 am tarafından Əliyusif

» Azərbaycan atalar sözü və məsəlləri test formatında 7-ci sinif.
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyC. İyun 05, 2015 11:07 am tarafından trinitron

» Azərbaycan filmlərinə baxmısız?
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyC. İyun 05, 2015 11:04 am tarafından trinitron

» Test tapşırığı Azərbaycan dili
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyC. İyun 05, 2015 10:59 am tarafından trinitron

» TEST-AZERBAYCAN DILI Sinaq 1
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyC. İyun 05, 2015 10:50 am tarafından trinitron

» Azərbaycan dili sınaq 2
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyC. İyun 05, 2015 10:47 am tarafından trinitron

» Gəlin ingilizcə danışaq!
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyÇ.a. Avq. 12, 2014 12:47 pm tarafından Bloom

» Tərsdən yaz düz oxu!
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyÇ.a. Avq. 05, 2014 4:21 pm tarafından Bloom

En iyi yollayıcılar
My_Heart
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcapÖlüm çarpayısından yazılan məktub...  Voting_barÖlüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap 
USAIN_15
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcapÖlüm çarpayısından yazılan məktub...  Voting_barÖlüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap 
-αуtαc-
ŞəMSəDDiN
teardrop
๑NumBer๑One๑
moon_shin
Ghost Rider
DAFFODIL
-мαviαdα-
Anket
Ən çox nəyə vaxt sərf etmək istərdin ?
Dərsə
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap27%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 27% [ 21 ]
Məntiqi suallara
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap10%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 10% [ 8 ]
İdmana
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap16%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 16% [ 13 ]
İnternetə
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap11%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 11% [ 9 ]
Gəzməyə
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap3%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 3% [ 2 ]
Əlavə kitablara
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap13%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 13% [ 10 ]
Yatmağa
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap1%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 1% [ 1 ]
Musiqiyə
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap6%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 6% [ 5 ]
Maraqlı məlumatlara
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap11%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 11% [ 9 ]
Televizora baxmaqa.
Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_lcap1%Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Vote_rcap
 1% [ 1 ]
Səslərin cəmi : 79

Ölüm çarpayısından yazılan məktub...

4 posters
MüəllifIsmarıc
-αуtαc-
Admin
Admin
-αуtαc-

Doğum tarihi : 05/08/97

Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Empty
Yeni mövzuMövzu: Ölüm çarpayısından yazılan məktub...    Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB. İyul 03, 2011 1:32 pm

“Salam. Bu məktubu sizə artıq həyatda olmayan biri yazır. Özümü təqdim edərdim, amma Sizin üçün nə fərqi var ki, üzünü heç vaxt görmədiyiniz və bundan sonra da görməyəcəyiniz birisinin adını bilmək nəyinizə lazımdır? Siz bu məktubu oxuyanda mən artıq həyatda olmayacam. Sizə yazmaqda isə başqa məqsədim var. Əslində bu məktubu sizin kimi bir neçə tanımadığım adama göndərəcəm, əgər çatdırsam. Mən ölümcül yataq xəstəsiyəm və bir neçə saatdan sonra gözlərimi bu əbədi, işıqlı, keşməkeşli, maraqlı (nə bilim, daha necə adlandırırsınız onu) dünyaya elə əbədi olaraq da yumacam. Artıq 10 ildir ki, xəstəyəm və bu halımdan qurtulmaq, azad olmaq, göylərə qovuşmaq istəyirəm. Valideynlərim çox imkanlı adamlardı. Atam bank müdiri, anam isə böyük bir biznes şirkətinin rəhbəridir. Bu yaşa qədər yaşamağımda da məhz onların pulunun və tanışlarının böyük əməyi olub. Bəlkə bundan sonra da bir neçə il yaşaya bilərdim, amma mən onlardan gizlin mənə qoşulan sistem şlanqını qolumdan ayırmışam və həyatla vidalaşmaq üçün sayılı saatlarım qalıb. Niyə bunu edirəm? Bayaq dediyim kimi, BEZMİŞƏM!

Mən ən yaxşı müəllimlərdən dərs aldım, amma mənim heç vaxt sinif yoldaşım olmadı, mən ən məşhur markalardan geyimlər geyindim, amma o geyimlərdə gəzə bilmədim, mən dünyanın ən gözəl şəhərlərində oldum, amma yalnız xəstəxanaları gördüm, məni həmişə hamı sevdi, amma mən sevilmədim. Ən bahalı telefon aldılar mənə, amma zəng edib danışacağım bir dostum olmadı. Həmişə ətrafımdakılardan mərhəmət hissi duydum, amma heç kimə mərhəmətli ola bilmədim. Bilirsiz mənim nə qədər pulum var??? Heç mən də bilmirəm. Çünki onları heç vaxt xərcləyə bilmədim. Mənim üçün pulun az və ya çox olmaq anlayışı yox idi bu dünyada. İstədiyim hər bir şey bircə gündə otağıma gəlir, təkcə sağlamlıqdan başqa. Atam hər şey aldı mənə, bircə sağlamlığı ala bilmədi. Çünki o satılmırdı.

Bircə şeyi anladım ki, pul heç nədir. Nifrət edirəm PULa, var-dövlətə, atamın yaltaq dostlarına, onların süni mərhəmətinə. Yazığım gəlir onlara. Bədbəxtdirlər. Çünki kağız parçasının əsirinə çevriliblər, quldular, ancaq var-dövlətə baş əyirlər. Qoy əysinlər, əyilsinlər, yerə girsinlər. Mənsə xoşbəxtdəm. Çünki bir azdan azad olacam, göylərə uçacam, bu murdarlardan, əxlaqsızlardan, qullardan uzaqlaşacam. Bir də, onların süni mərhəmətlərini görməyəcəyim üçün çox xoşbəxtəm. Daha bu məhkum olduğum çarpayıdan da qurtulacam. Gəzəcəm küçələri, parkda uşaqlarla oynayacam, onlarla mahnı oxuyacam, məktəbə gedəcəm, dalaşacam, sevəcəm və seviləcəm… onlar məni görməsələr də. Əsas odur ki, azad olacam…

Bu məktubu sizə və sizin kimi təsadüfən seçdiyim bir neçə nəfərə yazmaqda məqsədim odur ki, həyatı pul üçün yaşamayın. Həyatda daha gözəl, daha dəyərli şeylər var. Qul olmayın, baş əyməyin kağız parçasına. Pul bərəkətdir, pul müqəddəsdir, pul hər şeydir deyənlərə inanmayın. Əgər elə olsaydı, o müqəddəs pul, heç olmasa bir insanı ölümdən qurtarardı, bir insana şəfa verərdi, bir insanı xoşbəxt edərdi. Razı deyilsiz? Sizə deyirəm, ey əlləri pullar oynayan, özlərini xoşbəxt sayan insanlar, bəlkə, xoşbəxtliyiniz haqda bir də fikirləşəsiniz???
Məktubumu sona qədər oxuduğunuz üçün təşəkkürlər. İndi gözlərimi rahat yuma bilərəm…
Əvvələ qayıt Aşağa gitmek
-мαviαdα-

-мαviαdα-

Doğum tarihi : 10/11/97

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ölüm çarpayısından yazılan məktub...    Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB.e. İyul 04, 2011 12:31 pm

Bunu oxuyanda sənin yanında idim yəni oxumuşam.
Maraqlıdır.
Ama bu hadisə milyonda bir olan hadisədi yəni pulu olan insanlar xəstə olurlar və pul onların köməyinə çatmadığına görə pulu heç sayırlar.
USAIN_15

USAIN_15

Doğum tarihi : 22/05/96

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ölüm çarpayısından yazılan məktub...    Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB.e. İyul 04, 2011 1:27 pm

Maraqlı idi sağol.Amma bir şey deyim həmin qız kasıb olsaydı da öləcəkdi amma heç olmasa pul hesabına 10 il yaşaya bildi.Düzdü onun yaşayışına yaşamaq demək olmaz amma yenə də öz sevdikləri ilə birlikdə idi.Bunun üçün yaşamağa dəyər
ŞəMSəDDiN

ŞəMSəDDiN

Doğum tarihi : 16/03/99

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ölüm çarpayısından yazılan məktub...    Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  EmptyB.e. İyul 04, 2011 1:30 pm

Həqiqətən çox maraqlı idi...
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ölüm çarpayısından yazılan məktub...    Ölüm çarpayısından yazılan məktub...  Empty

Ölüm çarpayısından yazılan məktub...
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)
 Similar topics
-
» «Sizə bir məktub var...» Oxumadan keçməyin...
» Qeyri adi olum hadiseleri